Νέα θέση εργασίας για Εργοθεραπευτή/τρια από την ΕΛΕΠΑΠ

Ειδικότητα

Τμήμα Εργοθεραπείας

Τύπος

Θέση εργασίας

Μισθός

Από-Έως

Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΣ ΑΝΑΠΗΡΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ – ΕΛΕΠΑΠ , ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ελαιώνες Πυλαίας)

 Αναζητά για πλήρη απασχόληση  Εργοθεραπευτή/Εργοθεραπεύτρια

Υποχρεωτικά προσόντα:

  • Πτυχίο εργοθεραπείας
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας και Η/Υ.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψηφίους)

 Αρμοδιότητες

  • Εφαρμογή στους θεραπευόμενους αξιολογητικών εργαλείων εργοθεραπείας
  • Υλοποίηση θεραπευτικών συνεδριών (είτε ατομικών είτε ομαδικών)
  • Σίτιση θεραπευομένων
  • Εκτέλεση διοικητικών καθηκόντων άμεσα συναρτώμενων με το θεραπευτικό έργο

Προαιρετικά προσόντα

  • Μεταπτυχιακές σπουδές
  • Εμπειρία σε παιδιά με κινητικές /αναπτυξιακές / μαθησιακές δυσκολίες
  • Εξειδίκευση στη μέθοδο της αισθητηριακής ολοκλήρωσης (S.I)
  • Θα εκτιμηθεί τυχόν εργασιακή εμπειρία

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ: Παρακαλούμε αποστείλατε  βιογραφικό έως 15/12/2023 στην πιο κάτω ηλεκτρονική διεύθυνση hr1@elepap.gr