Νέα θέση εργασίας από τη ΦΑΟΣ Ανανεώσιμες

Ειδικότητα

Πολυτεχνική Σχολή

Τύπος

Θέσεις εργασίας

Μισθός

Από-Έως

Άμεσα

Η εταιρεία ΦΑΟΣ Ανανεώσιμες (PHAOS Renewables), επίσημος διανομέας των σημαντικότερων κατασκευαστών φωτοβολταϊκού εξοπλισμού παγκοσμίως με έδρα τη Θεσσαλονίκη, στα πλαίσια της διαρκούς της ανάπτυξης, αναζητά TECHNICAL SUPPORT ENGINEER

Προφίλ εταιρίας

Η ΦΑΟΣ Ανανεώσιμες είναι εδραιωμένη ελληνική εταιρεία χονδρεμπορίας και διανομής φωτοβολταϊκού εξοπλισμού στην ελληνική και κυπριακή αγορά, καθώς και στις αγορές των Βαλκανίων. Είναι ο αξιόπιστος συνεργάτης όσον αφορά την προμήθεια φωτοβολταϊκού εξοπλισμού με συμμετοχή σε περισσότερα από 750 έργα. Με σαφή B2B προσανατολισμό και διαρκώς εξωστρεφή δράση, αποτελεί τον επίσημο διανομέα των κορυφαίων κατασκευαστών φωτοβολταϊκών πλαισίων και ηλιακών μετατροπέων παγκοσμίως.

Κύριες Αρμοδιότητες Θέσης

  • Επικοινωνία με τους πελάτες της εταιρείας τόσο πριν όσο και μετά την πώληση για τεχνικά θέματα
  • Συλλογή και επεξεργασία πληροφορίας από τους συνεργάτες της εταιρείας αναφορικά με τεχνικά ζητήματα pre-sales και after-sales και ζητήματα πιστοποιήσεων
  • Επικοινωνία με τους κατασκευαστές του εξοπλισμού σχετικά με την επίλυση των τεχνικών ζητημάτων που ανακύπτουν

Τυπικά προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
  • Άριστη γνώση και χρήση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτής & προφορικής)
  • Άριστη γνώση MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
  • Θετική και ευχάριστη προσωπικότητα
  • Όρεξη για μάθηση και προσωπική ανάπτυξη, προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Ομαδικό πνεύμα, οργάνωση, ευελιξία και προσαρμοστικότητα

Επιθυμητά προσόντα:

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση αποτελεί πλεονέκτημα αν και δεν είναι απαραίτητη
  • Γνώση της βιομηχανίας φωτοβολταϊκών αποτελεί πλεονέκτημα αν και δεν είναι απαραίτητη

Τι προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών (bonus) αποδοχών αναλόγως εμπειρίας
  • Εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες και προϊόντα Α.Π.Ε.
  • Εξαιρετικές προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης
  • Άριστο και σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκή εκπαίδευση σε τεχνικό επίπεδο και επίπεδο δεξιοτήτων
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο