Επισκόπηση θέσης εργασίας

  • Ημερ/νία ανάρτησης
    3 Ιουνίου 2024
  • Ημερομηνία λήξης
    1 Οκτωβρίου 2024

Περιγραφή θέσης

Αρμοδιότητες:
• Συμμετοχή στην υλοποίηση νέων έργων IT της εταιρίας
• Συντονισμός και συνεργασία με ομάδα προγραμματιστών και παροχή καθοδήγησης όπου απαιτείται
• Επίβλεψη των τεχνικών λειτουργιών της εταιρίας (π.χ. ασφάλεια δικτύου) και αξιολόγησή τους σύμφωνα με καθορισμένους στόχους
• Δημιουργία και καθιέρωση πολιτικών και συστημάτων ΙΤ για την υλοποίηση των στρατηγικών τεχνικής ανάπτυξης που έχουν τεθεί
• Ανάλυση των απαιτήσεων και αναγκών του τεχνικού τμήματος και υποβολή προτάσεων ανάπτυξης
• Αγορά αποδοτικού και οικονομικά συμφέροντος τεχνολογικού εξοπλισμού και λογισμικού της εταιρίας
• Αναγνώριση της ανάγκης για αναβαθμίσεις, διαμορφώσεις ή νέα συστήματα και ενημέρωση προς την ανώτερη διοίκηση
• Παροχή βοήθειας στην οικοδόμηση σχέσεων με τους προμηθευτές και τη δημιουργία οικονομικά αποδοτικών συμβάσεων

Απαραίτητα προσόντα:
• Πτυχίο ΑΕΙ (Ηλεκτρολόγος μηχανικός, Μηχανικός Υπολογιστών, Πληροφορικής ή Θετικών Επιστημών)
• Μεταπτυχιακός τίτλος σε Πληροφορική ή Τηλεπικοινωνίες
• Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε θέση ευθύνης με αρμοδιότητες ανάπτυξη κώδικα και υλοποίηση συστημάτων IT
• Συμμετοχή στην υλοποίηση μεγάλων έργων Πληροφορικής
• Εμπειρία σε συνεργασία ή συντονισμό ομάδας προγραμματιστών
• Ενδελεχής κατανόηση των υπολογιστικών συστημάτων (υλικό/λογισμικό), των δικτύων, βάσεων δεδομένων κ.λπ.
• Άριστη γνώση Αγγλικών
• Οργανωτικές και ηγετικές δεξιότητες
• Άριστη ικανότητα επικοινωνίας

Προσφέρονται:
 Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
 Άριστο περιβάλλον ομαδικής εργασίας
 Συνεχή εκπαίδευση και ενασχόληση με τις νέες τεχνολογίες
 Δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης σε ένα καινοτόμο περιβάλλον με τους κορυφαίους της αγοράς.

Οι υποψήφιοι/ες που πληρούν τις προϋποθέσεις καλούνται να αποστείλουν άμεσα το βιογραφικό τους σημείωμα (με φωτογραφία σε επαγγελματικό ύφος),
αναγράφοντας των κωδικό της θέσης στο careers@peopleatwork-hellas.gr

Ενημερώνουμε τους υποψήφιους πως κατά τη διαδικασία υποβολής βιογραφικών σημειωμάτων και αξιολόγησης των υποψηφίων ζητείται η συναίνεσή τους για την επεξεργασία των προσωπικών τους δεδομένων και την πιθανή προώθησή τους στην ενδιαφερόμενη εταιρία.

p.a.w. SENIOR SOFT ENGINEER 04.2024

Επισυναπτόμενα έγγραφα