Θέση εργασίας για Μηχανικό (Μηχανολόγο, Ηλεκτρολόγο, Πολιτικό).

Τμήμα Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών
Προϋπηρεσία -
Εύρος Ηλικίας -

Η Εταιρεία IsZEB DIH επιθυμεί να προσλάβει άμεσα στα γραφεία της στη Θεσσαλονίκη Διπλωματούχο Μηχανικό (Μηχανολόγο, Ηλεκτρολόγο, Πολιτικό).

Αρμοδιότητες

  • Διοργάνωση / Εισήγηση Εκπαιδευτικών Σεμιναρίων στον τομέα των Έξυπνων και Ενεργειακά Αποδοτικών Κτιρίων
  • Συμμετοχή σε ερευνητικά έργα, μελέτες και υπηρεσίες στον τομέα των Έξυπνων και Ενεργειακά Αποδοτικών Κτιρίων

Επιθυμητά Προσόντα

  • Διπλωματούχος Ηλεκτρολόγος ή Μηχανολόγος ή Πολιτικός Μηχανικός
  • Μεταπτυχιακός Τίτλος Σπουδών
  • Αντίστοιχη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών
  • Άριστες γνώσεις Η/Υ, Microsoft Office και εφαρμογών Διαδικτύου
  • Καλή γνώση σχεδιαστικών / υπολογιστικών προγραμμάτων (όπως ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ, AutoCAD, Revit, 4Μ)
  • Πολύ καλή γνώση ενεργειακής νομοθεσίας, τεχνικών οδηγιών ΤΟΤΕΕ, μεθοδολογίας Ενεργειακών Επιθεωρήσεων
  • Γνώσεις προγραμματισμού (C/C++, Java ή Python και βασικές γνώσεις αντικειμενοστραφούς προγραμματισμού) και Web Technologies
  • Άριστη γνώση Αγγλικής Γλώσσας

Επιθυμητές Δεξιότητες

  • Ομαδικότητα, Επικοινωνία και συνεργασία
  • Οργάνωση και προγραμματισμός
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και κίνητρο για συνεχή μάθηση και βελτίωση
  • Τήρηση προ απαιτούμενων στόχων, προθεσμιών, χρονοδιαγραμμάτων έργου
  • Ικανότητα ανταπόκρισης κάτω από συνθήκες πίεσης σε στενά περιθώρια χρόνου

Παροχές

  • Μόνιμη απασχόληση με πλήρες ωράριο
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας με δυνατότητες εξέλιξης σε μια δυναμικά εξελισσόμενη εταιρεία
  • Πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας